1. Anasayfa
  2. »
  3. Cilt Bakımı
  4. »
  5. Dudak Çatlaklarına Ne İyi Gelir?

Dudak Çatlaklarına Ne İyi Gelir?

Sağlık Fikri -
1055 0

En büyük cilt problemleri detayında öyle büyük, öyle kötü görünüme sahiptir ki dudak çatlaması, sonbahar ve kış aylarında özellikle başımıza resmen bela olur. Cildimizin nem ve yağ oranı azalır, müdahale etmezsek dudaklarımız da çatlaklar oluşur. Mevsim geçişlerinde gerekli müdahaleler sayesinde dudak çatlaması bir nebze önlenmiş olur.

Dudak çatlamasına ne iyi gelir gibi bir soruya en basit cevap tabi yine uzmanlarımızdan geliyor, doğal kozmetik ürünlerini hepimiz kullanırız, dudağımızın yapısına göre envai çeşit kozmetik ürünü var. Cilt bakımı ve dudak bakımı çok önemli bir detaydır arkadaşlar, lütfen dikkat edelim ve arkadaşlarımıza karşı çatlak dudaklar ile çıkmayalım.

Dudak Çatlamasına Ne İyi Gelir, Nedenleri Nelerdir?

Aslında hepimizin bildiği üzere dudaklarımızın çatlaması, dudaklarımızı sürekli ıslattığımızdan dolayıdır. Dudaklarımızı sürekli ıslatırsak, dudak yüzeyinde kuruyan tükürükler kuruyarak buhar olur. Bu sebeple, çeşitli büyüklükler de çatlaklar oluşur. Madem sürekli ıslatıyoruz, bu hepimizin yaşadığı bir sorun madem, o zaman dudaklarımıza nem kaybettirmemeliyiz.

Dudaklarımızın çatlaklarını nasıl önleyebiliriz peki? Formül çok basit aslında, dudaklarımıza bol bol E vitamini içeren yağlar kullanabiliriz. Mesela, Zeytinyağı E vitamini bakımından oldukça zengindir ve dudaklarımızı papatya gibi yapma özelliği taşır. Bir çay kaşığı zeytinyağını, yemek kaşığına koyarak birkaç dakika ısıttıktan sonra, masaj uygular gibi sürmelisiniz. Her gün en az 5 dakika uygulayın, farkı göreceksiniz. Dudak çatlaması gibi cilt problemlerimizi basit yöntemlerle yok edilebilir.

Dudaklarımızda oluşan çatlaklar, mikroplara çok açık olduğu için, hemen tedavi edilmesi gereken ve basit yöntemlerle halledilebilir bir sorundur. Bizleri bakımsız ve hasta gibi gösterebilir, görüşmelerimiz de karşı tarafa olumsuz düşünceler gönderebilir. E vitaminleri ile sorunu çözemiyorsanız, hemen dermatoloğa gitmenizi öneriyorum.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir