1. Anasayfa
  2. »
  3. Cilt Bakımı
  4. »
  5. Pürüzlü Cilde Makyaj Korkulu Rüyanız Olmasın!

Pürüzlü Cilde Makyaj Korkulu Rüyanız Olmasın!

Sağlık Fikri -
919 0

İnsanın en çok önem verdiği yeri cildidir, fiziksel görünümümüzü etkileyen, insanlara karşı en büyük zaafımızdır. Her insan, erkek ve kadın ayrıştırmadan pürüzsüz cilde sahip olmak ister. Yağlı, kuru, lekeli gibi birçok cilt problemi bulunmaktadır. Bu ve benzeri sorunları yaşayan insanlar, genel de ciltlerini saklama gereği hisseder. Çünkü bilirler ki, ciltleri için hala gerçek bir çözüm bulamamışlardır ve insanlara, hastalıklarını göstermekten kaçınırlar. Kim kaçınmaz…

Dokunduğumuz objeler, yediğimiz yemekler, alkollü içecekler, çok soğuk ve çok sıcak hava cildimizi tahriş eder, özellikle hassas ciltlere sahip insanların bu gibi durumlar tamamen korkulu rüyası olmuştur. Sizler de cildinizi korumak için birçok önlemler almıyor musunuz? 

Pürüzlü yüze makyaj yaparken zorlanıyorsunuz değil mi? Makyaj, biz kadınların en sık kullandığı, sorunları kapama işlemidir. Şu anda sağlıklı, besleyici ve gerçek çözüme ulaştırmayan birçok ilaç kullandığınıza eminim. Eğer sıkı bir cilt probleminiz var ve makyaj yapmak sizin için gerçekten çile oluyor ise, iltihaplı bölgelere, pul pul dökülen derinize, kuru ve kırmızı cildinize en güzel ve temiz makyajı uygulayabilmek bazen bizleri delirme noktasına getirir. Cildinizin temiz olması gerekiyor ancak o zaman temiz makyaj yapabilirsiniz.

Peki, Cildimi Nasıl Temizlerim?

Bu zamana kadar birçok ürünle tanıştınız, yüzlerce ürün hakkında yorumlar aldınız kimini uyguladınız ve çoğundan memnun kalmadınız öyle değil mi? Bu sizin suçunuz değil, doğru ürünlere ulaşmak çoğu zaman zor olur ama bulunduğu zaman bırakmak istemezsiniz. Çünkü doğru ürün sizi asla üzmez ve cildiniz için muazzamdır. Örneğin makyaj yaparken uygulayabileceğiniz yüzlerce temizleyici ürün bulunmasına rağmen, internette cilt temizleyici şeklinde doğru içeriği arayarak buraya gelmediniz mi? O zaman kendinizi, Dadosens’in narin kollarına bırakmalısınız. Çünkü ürünlerimiz tamamen doğaldır ve herhangi bir yan etkiye sahip değildir. 

  • Evet, ne yazık ki, makyajın birinci şartı, temiz ve bakımlı bir cilde sahip olmaktır. Makyaj öncesi, cildinizi cilt tipinize uygun bir temizleyici ile temizleyin. Kuru cildinizi önce temizleyin, sonra nemlendirin. (Örnek ürün takviyesi: Dado Sens ExtroDerm Yüz Temizleyici)
  • ExtroDerm Yüz Temizleyici ürünü, kuru ciltleri nemlendirir ve cildin kendi başına nem tutmasını engeller. Bu sayede temiz ve  şık makyaj yapabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir