1. Anasayfa
  2. »
  3. Cilt Bakımı
  4. »
  5. Nasır Nedir Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Nasır Nedir Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Sağlık Fikri -
1353 0

Nasırın en basit tanımı, cildimizin kendini sürtünme ve aşınmaya karşı korumaya almasıdır. Arkadaşlar, nasır görünüm itibari ile korkunç olabilir evet ama merak etmeyin nasırın çıkma amacı tamamen o bölgeyi korumak ve daha fazla aşınmasına izin vermemektir. İşte vücudumuzun mükemmel defans organizmalarından birisi daha. 

İnsanlar ona korku ile bakıyor ama bence hiç korkulacak bir yanı yok. Eğer ondan kısa bir süre içerisinde kurtulmak istiyorsanız bu içeriği tamamen okuyup, ürün tavsiyelerine kulak asmanız gerekecek. 

Nasır Neden Çıkar?

Yukarıda bahsettiğim gibi sürtünme vb. hareketlerimiz sayesinde cildimiz kendisini korumaya almak için nasır çıkartır. Ama sadece bu kadar değil;

Sıkı ayakkabı, ayak yapımıza uyumsuz ayakkabı, yüksek topuklu ayakkabı, dışarıda yalın ayak yürümek, ayağın fazla kemikli olması, yanlış yürüme hareketleri ve ayak parmaklarındaki deformeler gibi onlarca hareketimiz nasırın çıkmasına olanak sağlar.

Nasır Nasıl Tedavi Edilir?

Nasırın tedavisi oldukça basittir. Ve ne seviyede olduğunu anlamanız da çok kolaydır. Örneğin nasır kazındığı zaman içerisinden kan çıkıyorsa bu iltihaplı nasırdır. Eğer ölü deri ve cilt hücreleri çıkıyorsa normal nasırdır. Her iki taraf içinde kullanmanız gereken bir kremden bahsetmek isteriz. Dado Sens Salva Care krem herkes tarafından tercih edilmesiyle popülerliğini arttırmaktadır.

Aynı zamanda iltihaplı nasır ya da normal nasır için eğer kendiniz tedavi yöntemleri arıyorsanız Dado Sens Salva Care kremimizden kullanmanızı öneririm. Nasırlarınızı kibarca yok etmek için çalışan mükemmeliyetçi zihniyete sahip bir kremdir kendisi. 

Nasıl Kullanılır?

Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa kullanmalısınız, ayaklarınızı sıcak su ile güzelce yıkadıktan sonra Dado Sens Salva Care kreminizi masaj yapar edasıyla sürün, hepsi bu kadar. Üç yaşın altındaki çocuklar için kesinlikle uygun değildir. Bir hafta kadar kullandıktan sonra nasırların yok olmaya başladığını göreceksiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir