1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel Sağlık
  4. »
  5. En İyi Kas Gevşetici Krem Hangisidir?

En İyi Kas Gevşetici Krem Hangisidir?

Sağlık Fikri -
90 1

Kas ve eklem ağrıları için pek çok sebep bize bazen acı verebilir. Hareketsizlik, ofis ortamında çalışma, yoğun fiziksel aktivite ya da hastalıklar gibi sorunlar nedeniyle kas ağrıları yaşanabiliyor. Hayatımızın merkezinde yer alan kas ağrıları için en iyi çözümler ise kas gevşetici krem kullanımıdır. Kas gevşetici krem kullanımı ile kaslardaki gerginlik ve ağrılar büyük ölçüde azalıyor. Ayrıca pek çok uzman tarafından hafif ve orta düzeyde fiziksel aktivitenin bu ağrılar üzerinde etkili olduğu ifade ediliyor. Ancak bu aktivitelerden önce ve sonra kas gevşetici kremler kullanmak da hekimler tarafından tavsiye ediliyor. 

Kas gevşetici kremler pek çok ağrı kesici ilaca göre daha fazla tavsiye ediliyor. Çünkü krem kullanımı cilt üzerinden yapıldığı için başka herhangi bir ağrınız yoksa kas gevşetici krem kullanmak daha doğru olacaktır. Ancak krem kullanmadan önce de pek çok noktaya dikkat etmek gerekiyor. Kas gevşetici kremleri kullanmadan önce doktor kontrolüne gitmeye ve kullanma talimatını incelemeye dikkat etmelisiniz. Ayrıca daha etkili bir uygulama için kullanma yöntemi iyi bir şekilde bilinmelidir. Bu kremlerin pek çoğu cilt üzerine masaj yaparak uygulanır. Ancak krem içeriğinde yer alan bazı maddelere alerjisi olan insanlar bulunabilir. Bu nedenle de dikkatli bir şekilde seçilmelidir. Peki, en iyi kas gevşetici krem hangisidir, en çok hangileri tercih edilir? Bu kremlerin listesi ve özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

1.Kamfolin Pomad

Kas gevşetici krem arayanlar mutlaka Kamfolin Pomad kremini duymuştur. Bu krem ağrı kesici özelliği ile dikkat çeken ve sıklıkla kullanılan bir üründür. Bu krem uygulandığı bölgede biraz yanma hissi bırakabilir. Etken maddesi sayesinde cilt üzerine sürüldüğü zaman kas ağrılarını ve eklem ağrılarını büyük oranda giderir. Ancak bu kremin en olumsuz taraflarından birisi ise kokusudur. 

Kremin biraz ağır bir kokusu olduğu söylenebilir. Ancak oldukça etkili olduğu için kokusu çok fazla önemsenmeden tedavisine odaklanmak doğru olacaktır. Bu krem sürüldüğü zaman bölgeyi sıcak ve yumuşak bir bezle sarabilirsiniz. Bu sayede etkisini hızlı bir şekilde gösterecektir. Kamfolin Pomad etkisi ile en iyi kas gevşetici krem türleri arasında ilk sırada yer alıyor.

2. Dikloron Krem

Dikloron kas gevşeticiler arasında doktorlar tarafından en sık reçete edilen kremlerden biridir. Pek çok kişi dikloron kullanarak olumlu sonuçlar elde etmiştir. Bu ilaç jel, kapsül ya da tablet olarak bulunabiliyor. İlaç uygulanmasının hemen ardından etkisini göstermeye başlar. Kronik olarak kas ve eklem ağrıları çeken bireylerde dikloron kullanımı ile başarılı sonuçlar elde edilebilir. Ancak her ilacın etkileri insandan insana değişebileceği için doktor tavsiyesi ile kullanmanız daha doğru olacaktır. 

3. Muscoril Ampul

Kas ağrıları üzerinde etkisi olan bir ilaçtır. Ancak diğer krem ve ilaçlar reçetesiz de kullanılabilirken bu ilaç doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle kullanılmamalıdır. İçeriğinde yan etkiler gösterebilecek bazı maddeler bulunur. Ancak bu yan etkilere rağmen dokto tavsiye etmişse iyi bir sonuç elde edebilirsiniz. Etkisini uygulamadan sonra ilk 15 dakika içinde göstermeye baslar. 

4. Muscoflex

Muscoflex kas gevşetici krem arayanların kullanabileceği en etkili ilaçlardan biridir. Kullanımı sonrasında yaklaşık 10 dakika içinde etkisi görülmeye başlanır. Etkisi ise 24 saat boyunca devam eder. Ancak bu krem bir haftadan daha uzun bir süre kullanılmamalıdır. Kapsül ya da jel olarak temin edilebilecek bu ilaç kas ağrıları üzerinde iyi bir şekilde etkide bulunur. 

Bu ilaç ile kas ve eklem ağrıları ile ilgili tedavilerinizde iyi bir destek elde etmiş olacaksınız. Bu ilacın jel formunda krem olarak kullanılması iyi bir şekilde etki eder. Ağrılar üzerinde kalıcı bir iyileşme sağladığı pek çok kişi tarafından gözlemlenmiştir.

İlgili Yazılar

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir