1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel Sağlık
  4. »
  5. Exoderil Krem Nedir, Ne İşe Yarar ve Fiyatı Ne Kadar?

Exoderil Krem Nedir, Ne İşe Yarar ve Fiyatı Ne Kadar?

Sağlık Fikri -
646 0

Son dönemde özellikle de mantar tedavisinde adından sıklıkla söz ettiren Exoderil krem oldukça başarılı kremlerden biridir. Tırnak mantarı oluşumu, mantar enfeksiyonları ya da bakteri ile ilgili sorunlarda sıklıkla bu kremden yararlanılır. 

Exoderil Krem Nedir?

Bu krem cilt yüzeyine lokal bir şekilde uygulanarak mantarların büyümesini engeller. Bu işlevi yerine getiren kremin etken maddesi Naftifin Hidroklorür maddesidir. Bu krem uzman bir doktorun tavsiyesi üzerine kullanılmalıdır. İltihap ve egzama gibi durumlarda reçete edilen bu krem 15 ya da 30 gram halindeki tüpler içerisinde satılıyor. Ancak bu kremi eczane dışında herhangi bir yerden almanız mümkün değildir. 

Bu ilaç olumlu etkileri nedeniyle mantar tedavisi için sıklıkla tercih edilen kremler arasında yer alıyor. Eğer exoderil krem kullanımı sonrasında herhangi bir iyileşme görülmezse ya da farklı yan etkiler ortaya çıkarsa hekiminizle görüşmeniz gerekir. Bu kremi kullanma nedeniniz ayağınızda çıkan bir mantar enfeksiyonu olması durumunda diğer kişilere bulaştırmamak için çıplak ayakla dolaşmamanız gerekir.  

Exoderil Krem Ne İşe Yarar? 

Mantar tedavisinde farklı beden ve cilt bölgelerinde bu krem rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle de koltuk altında ve meme altlarında ortaya çıkabilecek lekeler için bu kremden yararlanabilirsiniz. Cilt üzerinde kızarıklıklar, şişkinlikler ve kabarcıklar gibi belirtilerin tedavi edilmesi için bu krem doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Ayrıca bedenin farklı bölgelerinde oluşabilecek diğer enfeksiyonlarda bu ilacın kullanımı yaygındır.  

Bu kremin etkilerinden iyi bir şekilde yararlanmak için doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanmaya özen göstermeniz gerekir. Kullanımdan önce cildin hafif ılık su ile yıkanması gerekir. Yıkamadan sonra kurulama da yapılmalıdır. Daha sonra uygun miktarlarda alınacak olan krem hafif masaj uygulanarak günde 1 kez sürülmelidir. 

Exoderil Krem 2022 Fiyatı

Exoderil krem eczanelerden reçeteli ya da reçetesiz olarak satın alınabilir. 2022 yılında bu kremin belirlenmiş olan eczane satış fiyatı 88,01 TL’dir. Bu kremi eczane dışında farklı yerlerden temin etmeniz mümkün değildir. Bu nedenle de doktor kontrolü sonrasında reçeteniz ile birlikte bu kremi almanız daha doğru olacaktır.   

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir