1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel Sağlık
  4. »
  5. Konazol Şampuan Nedir, Ne İşe Yarar ve Fiyatı Ne Kadar?

Konazol Şampuan Nedir, Ne İşe Yarar ve Fiyatı Ne Kadar?

Sağlık Fikri -
540 1

Konazol şampuan saç derisi üzerinde oluşan kepeklenme sorunu için sıklıkla tercih edilen şampuanlardan biridir. Kepeklenme sorunu yaşayan bireyler oldukça zorlu zamanlar geçirdiğinden ve farklı tedavi seçenekleri arayışında olduklarından dolayı bu şampuan iyi bir kurtarıcı olabilir. Pek çok kişi doğal yöntemler, şampuanlar ve ilaçlar kullanarak bu sorunu çözmeye çalışır. Ancak bu sorunu çözmek hiç de göründüğü kadar kolay değildir.  

Konazol Şampuan Nedir?

Kepeklenme sorunu yaşayan bireyler şampuan ya da ilaç tedavisi kullanarak bu sorunu çözmek istediklerinde Konazol şampuan ile karşılaşırlar. Bu şampuan özellikle de kepeklenme sorunu yaşayan bireyler arasında oldukça popüler olan ve merak edilen ürünlerin başında yer alıyor. Saç derisi üzerinde aşır derecede kepek ya da yağlanma varsa bu şampuan oldukça yararlı olabilir. Bu şampuan içeriğinde yer alan %2 ketokonazol maddesi mantar öldürücü özelliği ile de dikkat çekiyor.   

Bu şampuan cilt sağlığı üzerinde oldukça olumlu etkiler bıraksa da fazla kullanılırsa cilde zarar da verebilir. Bunun için de bir doktor tavsiyesi ile doğru şekilde kullanıldığında sorunlara karşı iyi bir çözüm sunabilir. Belirlenmiş olan zaman aralıklarında ve sıklığında kullanıldığı zaman özellikle de kepeklenme sorunu ortadan kalkmış olacaktır. Ancak yanlış ve fazla kullanılırsa saç derisinde döküntü benzeri yapılar oluşabilir. 

Konazol Şampuan Nasıl Kullanılmalıdır?

Şampuanın içeriğinde ketokonazol içeriği ile dikkat çeken bir üründür. Bu nedenle de dikkatli bir şekilde kullanılması gerekir. İçerisinde yer alan etken maddeler ile uzun bir süreçte kullanılırsa cilt yüzeyinde kızarıklık, kaşıntı, kabarmalar ya da dökülmeler oluşabilir. Bu sorunlarla karşılaşmamak adına uygun miktarda kullanılması gerekir. 

Bu şampuanı saç derisine uygulamadan önce bol su ile yıkamalısınız. Bol su ile yıkanan saç derisine masaj yaparak uygulanarak 1 ya da 2 dakika boyunca beklemeniz gerekir. Daha sonra yine bol su ile yıkanarak durulanmalıdır. Bu şekilde 15 gün boyunca kullanılarak kepeklenme sorununa karşı iyi bir çözüm bulunmuş olur. 

Konazol Şampuan 2022 Fiyatı

Konazol şampuan reçeteli ya da reçetesiz olarak eczanelerden temin edilebilir. 2022 yılı için eczane satış fiyatı 29.16 TL’dir.

İlgili Yazılar

1 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir