1. Anasayfa
  2. »
  3. Diyet
  4. »
  5. Kalıcı Kilo Vermenin Sırrı

Kalıcı Kilo Vermenin Sırrı

Sağlık Fikri -
742 0

Bulunduğunuz sizi tanımladığı söylenmektedir. Bu nedenle, kendinizi iyi alışkanlıklar edinmeniz için motive eden insanlarla çevrelemek kendi sağlığınız için önemlidir. Obezite bulaşıcıdır, çevrenizdeki insanlar destekleyici değilse ve kalori almaya devam ederseniz, kendi sağlığınız için birçok temel sorun yaratacaktır. Ancak, kalıcı kilo vermenin ve mükemmel bir vücut yapısını korumanın birkaç yolu vardır. Yine de asıl sorun biraz kilo vermemiz, ancak bu görünümü kalıcı olarak sabitleyemememizdir. İhtiyacınız olan şey, yeni alışkanlıklar edinerek sağlıklı kalmak için yaşam tarzınızda biraz değişiklik yapmaktır. 

Kalıcı Kilo Verme Alışkanlıkları

  • Yeni alışkanlıklar edinmeye kararlı olun: Kötü alışkanlıklarınızı yavaş yavaş bırakmanız gerekir. Başlangıçta, abur cubur yemekten kaçınabilir ve metabolizmanızı geliştirmek için günlük olarak bir kase salata yeme alışkanlığı edinebilirsiniz. 
  • Doğru zamanda doğru beslenme: Porsiyon kontrolü, zayıf noktalarınızı bulmanız ve ilk başta tükettiğiniz aynı miktarda yiyecek yerken daha düşük kalori yoğunluğuna sahip alternatif sağlıklı yiyecekler aramanız gerektiği anlamına gelir.
  • İştahınızı kontrol etmek: İnsanlar iştahlarını kontrol etmek için fazladan yol kat ederler, sadece sağlıklı yiyecekler tüketmeye başlarlar, bu onları aşırı yorgun yapar. Bu, sağlıklı yeni benimsediğiniz alışkanlıklarınıza sadık kalmanızı neredeyse imkansız kılan bir ortam yaratır. 
  • Daha iyi bir yaşam tarzı geliştirmek: Antrenman ve egzersiz, kalıcı kilo verme çözümlerinin çok önemli bir parçasıdır. Aralıklı antrenman, özellikle kas kütlesi geliştirme söz konusu olduğunda bir vücut çerçevesi oluşturmak ve korumak için önemlidir. Egzersiziniz ile tutarlı değilseniz, belirli günlerde yaptığınız tüm sıkı çalışmalar boşa gider.
  • Doğru hedefler belirlemek: Haftada 2 kilo vermeyi düşünebilirsiniz, bunu her hafta başarmak neredeyse imkansızdır. Birkaç ay boyunca başarabilirseniz daha sonra zayıflıktan muzdarip olursunuz ve eskisinden çok daha hızlı bir şekilde kilo alırsınız. 
  • Kilo verme ameliyatları: Kalıcı bir kilo kaybına da yol açabilecek iki tür ameliyat vardır: gastrik bypass ve sleeve gastrostomi. Bu ameliyatlar vücudunuzdaki bir ons yağı kesebilse de, ameliyatınızı sürdürmek için yine de uygun bir diyet ve yaşam tarzı gereklidir. 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir